Domáci indický chlieb naan

Jeden krásny deň ma chytila šľaha, že prečo neskúsiť domáci naan, keď už idem robiť indické jedlo. Našťastie som toto rozhodnutie neoľutovala a koniec koncov dopadol môj experiment celkom úspešne. Musím sa priznať, že som netušila, že naan je z kysnutého cesta. Priznávam, že veľa skúseností s kysnutým cestom nemám. Je pre mňa zatiaľ záhadou a vôbec sa nespráva podľa mojich očakávaní. Rovnaké pocity mávam aj pri pečení. Nemám rada, keď neviem, aký bude výsledok. Hlavne, keď sa už niečo pokašle, málokedy je cesty späť. Pri bežnom varení je väčšia šanca veci zachrániť, ako pri koláčoch. Hlavne neznášam, keď sú suché. A to sa mi často stáva pri kysnutých veciach. Vôbec nie sú nadýchané a mäkké ako bolo mojím zámerom. Napriek tomuto som sa do naanu pustila a výsledok bol neočakávane dobrý.

Poďte teda so mnou do toho a skúste to aj vy. Aj keby to nevyjde, aj snaha sa cení.

Potrebovať budete:

  • polovicu sáčku sušeného droždia (7g má celý sáčok)
  • 1 dc vlažnej vody
  • 2 KL cukru
  • 1 KL soli
  • 270g hladkej múky
  • 1 PL olivového oleja
  • 3 PL gréckeho jogurtu

Na potieranie ešte odporúčam:

  • 50g masla
  • 2-3 strúčiky cesnaku
  • 1 PL čerstvého nasekaného koriandru

A teraz tá “fun (nepredvídateľná) part”.

V prvom rade je potrebné spraviť si kvások. V malom poháriku si zmiešajte 100ml vody, s cukrom a sušeným droždím. Zamiešané to nechajte odstáť tak 10-15 minút, kým to nebuble alebo nevytvorí takú zvláštnu nabublanú pokrývku na vrchu pohára. Medzi tým si v miske zmiešajte múku so soľou a v strede si vytvorte takú tú studničku, dieru, kam sa bude nabublaný kvások zmestiť. Tesne pred vyliatím kvásku si do “studničky” vylejte 1 polievkovú lyžicu oleja a 3 jogurtu. Na to môžete potom preliať aj kvások. Jemne to vidličkou zamiešajte, nech sa tekuté veci spoja a následne môžete pomaly domiešavať múku z bokov až postupne všetko spolu zapracujete. Vyberte si cesto na pomúčenú dosku a dohnieťte ho (alebo ako sa to povie). Proste z neho vytvorte peknú guličku, až kým sa nelepí. Majte pomúčené aj ruky, lebo na začiatku je cesto dosť zradne lepivé.

Vyberte si ďalšiu misku, vytrite jej boky maslom a hotové cesto do nej prehoďte.

nor

Zakryte ho utierkou a nechajte ho hodinu a pol odpočívať. Niekde, kde je teplo. Ak máte doma zimu (u mňa sa to nestáva nikdy) pokojne zapnite trúbu a dajte ho na vrch. V zime môžete dať cesto na radiátor.

Kým si cesto rastie, vy môžete zmiešať rozpustené maslo s cesnakom a koriandrom. Ochutený olej alebo maslo rada robím vopred, aby mali chute čas sa prepojiť.

Keď cesto narástlo do dvojnásobku, trochu doňho päsťou z vrchu udrite (seriózne). Vypustí to nadbytočný vzduch, či čo 😀 Proste to spravte. Následne ho dajte späť na pomúčenú dosku a rozdeľte na 6 ks. Trojuholníky, kocky, čo len chcete. Aj tak chcem, nech to jemne vytvarujete do guličiek – ako keď robíte buchty. Vytvorte teda malé buchtičky a znova zakryte utrierkou na 15-20 minút. Medzitým si trúbu vyhrejte na 200°C, tak, že v nej necháte vyhriať aj plech.

Keď “buchty” trochu povyrástli, jemne z nich vytvorte placky. Ja som ich najprv jemne rozvaľkala, ale iba jemne a potom donaťahovala rukami, tak aby stred bol tenší a kraje trošičku hrubšie.

Následne vyberte rozpečený plech, môžete naň pridať kvapku oleja, nech sa placky neprichytia a hoďte ich naň. Dajte späť do trúby pri móde gril a keď začnú hnednúť, sú hotové. Trvá to možno 3-5 minút, záleží od toho, či máte gril mód alebo nie.

Keď naan vyberiete, potrite ho z oboch strán pripraveným maslom a môžete podávať 🙂

nor

Čo je zaujímavé, prvé placky mi vyšli trochu ploskejšie ako druhé. Netuším prečo, lebo cesto bolo rovnaké. Na plech sa mi ale nezmestilo viac ako 3 placky takže som prvé tri spravila skôr a ďalšie tri až asi po hodine. Popravde mám pocit, že tie prvé nemali dostatok tepla, keď už boli samostatne nabuchtičkované a mali čas rásť. Druhé mali čas dorásť hodinu a zdali sa mi väčšie, tak možno v tom je trik. Hovorím, kysnutie je zatiaľ aj pre mňa samú záhadou. Navyše som však na druhý pokus nerobila placičky oválne, ale guľaté. Mám pocit, že aj to pomohlo 😀

Však posúďte sami.

nor
Prvý pokus o naan
nor
Druhý pokus, kde je už chlieb pekný ako pampúšik 🙂

Jednozačne ich však vyskúšajte lebo odhliadnuc od tvaru boli chuťovo aj textúrovo dobré oboje 🙂 Napriek tomu že prvé vyzerajú na obrázku nejak tuhšie, boli fajnové mäkké aj tie 🙂

Tak šup do toho a dajte mi vedieť, či sa podarilo 🙂