Najlepšia domáca paštéta na svete

Prívlastok najlepšia si táto paštéta jednoznačne zaslúži. Je extrééémne jednoduchá a mega dobrá. Keď uvidíte, aká jednoduchá je, nebudete chápať. Hlavne, skúsila som iné recepty. Také tie sofistikované. Že smotana, cesnak, biele víno a viete čo, chutilo to takmer rovnako a väčšine stále viac chutila tá jednoduchšia verzia bez všetkých týchto “fancy” prísad.

nor

Čo teda treba na túto zázračnú paštétu?


INGREDIENCIE:

  • kuracie pečienky (1 balenie, okolo 450g – niekedy kúpim 440g, inokedy 470g – kým nekúpite 200g ste ok)
  • 150g kačacej masti
  • petržlenovä vňať
  • soľ, čierne korenie

Neviem, či existuje recept s menej ingredienciami 😀 aj v holandskej omáčke je toho viac 😀

(masť používajte najlepšie takú žltú s kačičkou na vrchu – viď nižšie) – skúšala som iné – aj husaciu, ale jemne je potom paštéta slabšia, takže určite odporúčam zakúpiť presne ten typ.

ShotType1_540x540

POSTUP:

Ja si vždy pečienky nakrájam na polovice asi. Do hrnca medzitým dám celú jednu masť. Ak máte menej pečienok, dajte menej masti, lebo sa to nevsaje a paštéta bude mastná. Nastavím si mierny oheň, nech sa masť trochu roztopí, kým dorobím pečienky. Potom ich tam vhodím a nechám variť tak 10 min. Alebo kým nie sú pečienky aj znútra hnedé. Zväčša si takú väčšiu rozpolím nožom a podľa toho súdim. Nechcete ich moc prevarené lebo potom bude paštéta suchá.

nor
Ja viem, nevyzerá to najvábnejšie 😀 to len, aby ste si vedeli predstaviť pomer pečienok a masti.

Keď sú hotové, dať dole z ohňa. Nechať jemne vychladnúť a rozmixovať poriadne celé spolu ponorným mixérom. Keď je masť a pečienky spojené, tvoria kráááásnu spojenú masu, nasekajte petržlenovú vňať, osoľte – radšej jemnejšie na začiatku, lebo masť sama o sebe je slaná. Pridajte aj trochu čierneho korenia, ale fakt len jemne a je hotovo.

S petržlenovou vňaťou, soľou aj korením choďte podľa chuti, radšej všetkého menej na začiatok a keď tak dodáte.

Jednoduchšie to už byť nemôže…a verte mi, každý sa ide potrhať za touto vecou 😀

nor
A raňajky sú hotové 🙂