Najlepšie raňajkové vajíčka

Musím sa priznať, že raňajky milujem. Nie len jesť, ale aj pripravovať. A najväčšia topka je, keď so sestrou organizujeme jeden z našich tradičných a už aj pomaly legendárnych brunchov. Vtedy spájame jedlo (raňajkového typu) so zábavou, a to proste neprekoná nič 😀

Ale vždy aj na výletoch si veľmi na raňajkách ulietavam. A práve takto (v Prahe) sa nám raz dávno podarilo objaviť vajíčka na skvelý spôsob, ktorý sme si všetci zamilovali. A dodnes si ich raz za čas na raňajky pripravím a vždy som nadmieru nadšená.

Čo je najlepšie, recept je veľmi jednoduchý, v podstate aj na ingrediencie, jediné, čo mňa vždy štve, je šúpanie vajíčok, ale k tomu sa dostaneme.

Omieľam tu skvelé vajíčka a vlastne už by som mala aj povedať, o čo sa jedná – oficiálny názov asi toto jedlo nemá. My ho dodnes voláme tak ako sme ho našli v menu u Pohlreicha – tri vajíčka do skla.


DETAILY POSTUPU:

Vtipné je, že v domácich pomeroch nikdy nezjem tri vajíčka a nikdy to nie je do skla, takže v podstate je to veľmi zlý názov 😀 Tak to skúsme popisne – parmezánovo-maslové vajíčka na hniličko. A tu už sa dostávame k jadru veci – hlavnou hviezdou jedla sú vajíčka na hniličko (bielko spravené, žĺtok tekutý). Ostatné ingrediencie, bez ktorej by hviezda bola veľmi smutná, sú jednoduché – parmezán, maslo a pažítka (prípadne petržlenová vňať, žerucha…možno aj s bazalkou by to šlo, ale dokopy s tým parmezánom to už môže chytiť zrazu taký nečakaný taliansky nádych :D). Ja používam primárne pažítku, ale skôr z dôvodu, že ju mám najčastejšie doma, ale výber byliniek nechávam na vás.

Čo sa týka postupu, ten je veeeeľmi jednoduchý a jediné, čo môžete pokašľať sú vajíčka. Dočítala som sa, že vajíčka na hniličko sa majú robiť 4 min. – max. 4 a pol minúty. Ale toto skôr platilo v dobách, keď ľudia nedržali vajíčka v chladničke. Prípadne, ak máte vlastné sliepky a práve ste do domu doniesli novú várku čerstvých vajíčok, tak vám 4 a pol minúty na tieto vajíčka určite bude stačiť. Ak sú z chladničky, pokojne ich varte na strednom ohni, celé ponorené! aj 5 minút, ja som ich robila 5 minút a 10 sekúnd 😀 naschvál som to stopovala od vloženia vajíčok do vriacej vody po zahalenie vajíčok studenou vodou, a tým zastavenie variaceho procesu.

Vajíčka som mala obyčajnej veľkosti, také tie M, ak máte nejaké extra veľké, tak ich skúste robiť o pol minúty dlhšie. Je to trošku pokus-omyl na začiatku, lebo môžete mať väčší oheň, menšie vajíčka, studenšie vajíčka, takže vám tu nebudem sľubovať bludy, že 5 minút a 10 sekúnd je pre každého top. Ale ak sa budete pohybovať v tomto horizonte, tak by to nemala byť katastrofa a na ďalší krát si ich potom spravíte o pár sekúnd menej alebo viac 🙂 Inak ako pokusom dokonalosť nedosiahnete.

Takéto vajíčka sa celkom zle šúpu, takže ak niektoré aj prasknete skôr ako ho pekne ošúpete, nič si z toho nerobte, aj mne sa to takmer vždy stalo. Preto odporúčam čistiť ho rovno nad miskou, v ktorej ho chcete podávať – keby náhodou začne tiecť 😀

V poslednej dobe som však objavila celkom dobrý trik s čajovou lyžičkou, ktorý niektorí hejtujú, ale mne vychádza. V podstate popraskáte len vrchnú časť vajíčka lyžičkou (pobúchate). Tých pár kúskov na vrchu odlupnete ešte rukou a potom pod škrupinu zavediete lyžičku, ktorá už pekne pracuje takmer sama. Snažila som sa spraviť video, ale nie úplne vyšlo, ale snáď je to z popisu plus video pochopiteľné 🙂

A to je v podstate všetko, čo treba pred prípravou vedieť. Ostatné ingrediencie je postačujúce nasekať/nastrúhať.

Ja si maslo (také 2 – 3 PL) zvyčajne už predtým roztopím, nastrúham na najmenšom strúhači parmezán – pokojne môžete použiť aj hobliny, ale mne strúhaný viac vyhovuje, nakoľko viac obalí vajíčka a na konci sa príjemne zmieša so žĺtkom vajíčka a maslom a to ja tá najväčšia pecka tohto receptu – vyjedanie tohto mixu s chlebom.

Tak šup do toho!


Čas prípravy: 10 minút

PORCIA: 1


RECEPT


PARMEZÁNOVO-MASLOVÉ VAJÍČKA

Ingrediencie:

  • 2 vajíčka
  • cca. 10 g parmezán
  • 2 – 3 PL masla
  • pažítka (bylinky) na ozdobenie
  • soľ, čierne korenie, čili, jarná cibuľka na dochutenie

postup:

  1. V malom hrnci je potrebné zovrieť vodu a keď bude vrieť, vložiť tam vajíčka (tak, aby boli celé pokryté vodou). Odstopujte si cca 5 minút (alebo kuknite o päť odsekov vyššie, kde hovorím, prečo 5 minút).
  2. Medzitým si roztopte maslo, stačí aj tak 15g a nastrúhajte si parmezán. Zároveň si môžete aj nasekať na drobno pažítku.
  3. Keď sú vajíčka hotové, jemne ich ošúpte – môj lyžičkový trik si môžete pozrieť hore vo videu.
  4. Ja si časť parmezánu už vždy hodím do misky, v ktorej plánujem vajíčka servírovať na spodok. Na to položím ošúpané vajíčka, posypem zvyškom parmezánu, prelejem roztopeným maslom, trochu okorením a osolím, podľa chuti (asi ako keď si solíte a koreníte volské oko, netreba to preháňať). Ja niekedy ešte na vrch dám aj chilli – či už sušené alebo čerstvé – nech to nadobudne taký jemný “punch”, ak máte radi štipľavé. Potom už stačí len posypať pažítkou a je hotovo.
  5. Zajedať odporúčam bagetkou alebo niečím podobným, čo si viete namáčať do tej zmesi vytečeného žĺtka, masla a parmezánu, ktorá sa nedá nazvať inak ako bombastickou 🙂